5 powodów bólu kręgosłupa

Boli mnie tutaj…

Chyba się nie podniosę.

Muszę się położyć, tak mnie boli…

Znasz to skądś?

Ból pleców i kręgosłupa to najczęstszy ból z jakim mamy do czynienia.

Po świetnym masażu czujemy się błogo, ale ból powraca.

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż w codziennym życiu i obowiązkach zapominamy o ważnych kwestiach aby kręgosłup i plecy szanować oraz jak najmniej obciążać.

OTO 5 BŁĘDÓW I POWODÓW BÓLU PLECÓW I KRĘGOSŁUPA

I.  Codzienne stanowisko pracy 

W pracy przeciętnie spędzasz 7-8 godzin przed komputerem. Czy zwracasz uwagę na to, jak to stanowisko jest zorganizowane i przystosowane do Ciebie i Twoich potrzeb? Nasuwa się tutaj pojęcie ergonomicznego stanowiska pracy, czyli takiego które zapewni odpowiednią postawę ciała bez obciążania rąk, nóg, karku…

A pisaliśmy o tym w naszym poprzednim wpisie

http://blog.baltiqadayspa.pl/ergonomiczne-stanowisko-pracy-i-jego-wplyw-na-twoje-zdrowie/

II. Nierównomierne rozkładanie ciężaru

Z tym chyba największy problem mają niestety kobiety i ich doskonale wyposażone torebki, które czasami więcej ważą niż torba z laptopem.

Jeśli nosisz torebkę na jednym ramieniu, staraj się zmieniać co jakiś czas rękę lub zakładaj coś na drugie ramię dla równowagi. Z drugiej strony, zastanów się czy wszystko co posiadasz w torebce jest konieczne do Twojego codziennego funkcjonowania? Czy 5 odcieni szminki to nie trochę za dużo? Czy 3 kremy do rąk to nie już ‚mini-drogeria’? Pozbądź się rzeczy, które masz w nadmiarze i się powtarzają. Zabieraj ze sobą to, co konieczne.

III. Nieprawidłowe schylanie się po coś

Kiedyś takie ćwiczenia były robione w szkole, gdy nauczyciel rzucił długopis i sprawdzał w jakiej pozycji uczeń go podniesie.

Otóż zazwyczaj tylko się schylamy na prostych nogach po daną rzecz i tutaj pojawia się problem…

Zanim po coś sięgniesz, ugnij lekko nogi i następnie wyciągnij rękę. W ten sposób odciążysz kręgosłup i za równowagę będą odpowiedzialne również ugięte nogi.

IV. Zero aktywności i rozciągania

Ten problem dotyczy wieeeelu osób. A naprawdę nie wiele potrzeba do tego aby ciało, plecy, kręgosłup były bardziej elastyczne i mniej podatne na urazy. Regularne ćwiczenia i rozciąganie pomogą uniknąć Ci sytuacji, w której gdy masz po coś sięgnąć pojawia się rwący ból, który czasami utrzymuje się kilka dni a nawet tygodni.

Jeden z naszych Terapeutów – Przemek, przygotował bardzo proste i przydatne ćwiczenia, które możesz wykorzystać w warunkach domowych lub w pracy, jeśli przestrzeń Ci na to pozwala. Dobrym rozwiązaniem jest również pływanie 😉

http://bit.ly/masazicwiczenia

V. Sporty bez przygotowania

Wyobraź sobie sytuację, że zaczynasz jeździć na desce snowboardowej lub na windsurfingu.

Kupujesz sprzęt, odpowiedni ubiór i umawiasz się na lekcje lub amatorsko zaczynasz przygodę ze sportem.

Pierwsze podrygi i … uraz.

Tak jak na W-Fie trzeba było się rozgrzać i przygotować do ćwiczeń właściwych lub meczu, tak samo przy uprawianiu sportów – PRZYGOTOWANIE i rozgrzewka. To pomoże Ci uniknąć urazów i bólów kręgosłupa.

 

OFERTA MASAŻY KLASYCZNYCH, RELAKSACYJNYCH I LECZNICZYCH – TUTAJ

http://bit.ly/masazebds

Kilka słów o brozz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *