Dolina łez to już nie powód do płaczu

Kwas hialuronowy, informacje ogólne

Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników tkanek ludzkich. Posiada on zdolność wiązania wody, co sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje co objawia się pierwszymi zmarszczkami i zatarciem gładkiego konturu- pojawiają się tzw. marionetki – opadające kąciki ust i pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe. Niedobory kwasu hialuronowego można  uzupełnić śródskórną, bądź podskórną iniekcją.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na jego miejscowej aplikacji śródskórnej, bądź podskórnej. Kwasem hialuronowym możemy unieść kąciki ust, zlikwidować doliny łez oraz zredukować bruzdy nosowo wargowe. Efekty takie jak wypełnienie, uniesienie i wygładzenie okolicy poddanej zabiegowi są widoczne bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Po upływie kilku dni natomiast widoczny jest pełen efekt polegający nie tylko na spłyceniu zmarszczek ale również na wzroście nawilżenia skóry i jej rozjaśnieniu. Zabiegi z zastosowaniem sprawdzonych , certyfikowanych preparatów nie dają odczynów alergicznych, są bezpieczne. Po iniekcji może wystąpić opuchlizna, która zwykle znika już po kilku godzinach.

Co najmniej tydzień przed wykonaniem zabiegu należy unikać aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz wysokich dawek suplementów witaminy E. Zaleca się również rezygnację z alkoholu na dzień przed zabiegiem.

Po zabiegu delikatnie rozmasowujemy okolicę w którą byl wstrzykniety kwas hialuronowy, przy użyciu specjalnego kremu regenerującego naskórek, ma to na celu odpowiednie ułożenie preparatu w tkance podskórnej. Zaleca się również picie dużych ilości wody, zaś nie jest wskazane spożywanie alkoholu i ekspozycja na działanie promieni słonecznych przez kilka dni po zabiegu. Wysoka temperatura przyśpiesza rozpad kwasu hialuronowego i tym samym skraca czas jego działania.

Efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego uzależniony jest od stanu wyjściowego skóry, preparatu jaki został wstrzyknięty ( nie należy się kierować niską ceną zabiegu!) i oczywiście od doświadczenia specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. Ważne żeby klient i osoba wykonujaca zabieg mieli podobne poczucie estetyki – wtedy oczekiwania co do efektu zabiegu będą zbieżne. Moje klientki, podobnie jak ja cenią sobie naturalny, atrakcyjny wygląd bez efektu maski i nadmiernego przerysowania.

PRZECIWWSKAZANIA:

skłonności do bliznowców

trądzik, opryszczka

choroby skórne wywołane przez paciorkowce

bielactwo lub łuszczyca

niewyrównana cukrzyca

choroba nowotworowa

porfiria, epilepsja

ciąża i okres karmienia piersią

Dolina łez

 

Dlaczego domowe sposoby nie skutkują?

Kolorowe pisma pełne są kosmetycznych porad – okłady z rumianku, plasterki ogórków czy schłodzone w lodzie łyżeczki. Brzmi zachęcająco, niestety to tylko tymczasowe rozwiązania, które pozwolą na chwilowe zdjęcie opuchlizny i poprawę mikrocyrkulacji w drobnych naczyniach krwionośnych w tkance podskórnej wokół oka.

 Tymczasem przyczyn podkrążonego oka należy szukać nieco głębiej. Wraz z upływem lat nasza skóra i mięśnie wiotczeją, a tkanka podskórna zanika. W skutek tych procesów dochodzi do zapadania się okolicy oczodołu i policzków. Skóra pod okiem w okolicy oczodołu zapada się i tworzy zagłębienie biegnące skośnie do policzka. Powstałe zagłębienie przebiega tak samo jak płyną łzy -od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, dlatego też nazywane jest „doliną łez”. Opisane zagłębienia sprawiają, że twarz nabiera bardzo smutnego i przygnębionego wyglądu. Dzięki prostym i szybkim zabiegom medycyny estetycznej można w łatwy sposób odjąć sobie lat i przywrócić promienne spojrzenie

Zabieg jest bardzo krótki, trwa około 20 minut. Podczas zabiegu w linię zagłębienia wstrzykuje się kwas hialuronowy, naturalną substancję odpowiedzialną za nawilżenie, napięcie i jędrność skóry. Preparat wprowadzany jest za pomocą igły lub elastycznej kaniuli praktycznie nie pozostawia śladów w postaci siniaków. W nielicznych przypadkach mogą pojawić się drobne zaczerwienienia i podskórne krwiaczki. Na szczęście ta niedogodność znika samoistnie w ciągu 72h i łatwo ja ukryć pod makijażem.

Ze względu na to, że zabieg jest bolesny zazwyczaj wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu miejsca kremem znieczulajacym z lidokaina. Zabieg przywraca twarzy świeży, młody wygląd. Po wypełnieniu skóry kwasem hialuronowym spłycą się zagłębienia pod oczami i na policzkach, a cień oczodołu będzie mniej wyraźny.

fot. iStock / coloroftime

U niektórych osób dolina łez jest tak wyraźna, że potrzebne jest powtórzenie zabiegu zanim osiągnięty zostanie pożądany efekt. Utrzymuje się on wówczas od 12 do 18 miesięcy. Jest to indywidualna kwestia, zależna jest to od wieku, uwarunkowań genetycznych oraz budowy oka.

Rezerwacje:

+ 48 58 555 28 07

spa@spavillabaltica.pl

lub priv FB https://www.facebook.com/spavillabaltica/

Kilka słów o brozz

One thought on “Dolina łez to już nie powód do płaczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *