Moja pierwsza wizyta w Spa

„Dostałam w prezencie pobyt w Spa. Cieszę się, że najbliżsi ufundowali mi chwile relaksu tylko dla mnie, ale nigdy nie byłam w takim miejscu i nie wiem jak się przygotować.”

Z takimi obawami spotykamy się niemalże codziennie. Spa & Wellness w ostatnich latach zrobiło się bardziej popularne, a ośrodki spa przygotowują ofertę, która zaspokoi potrzeby nawet tych najbardziej wymagających Gości.

Osoby, które pierwszy raz będą korzystać z tego rodzaju dobrodziejstw powinny wiedzieć kilka rzeczy, które pozwolą na bezstresową wizytę w Spa. Dlatego też w tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować na swoją pierwszą wizytę w Spa.

I. Jaki termin wybrać?

Zanim się umówisz na wizytę, przejrzyj swój kalendarz i wybierz kilka wolnych terminów, które mogłabyś/mógłbyś przeznaczyć na czas tylko dla siebie. Przyjście do Spa przed pracą, to nie najlepszy pomysł, ponieważ często po zabiegach Goście są na tyle zrelaksowani i rozleniwieni, że nie są w stanie efektywnie pracować. Są oczywiście wyjątki, gdy Goście są napełnieni dobrą energią i mają większe chęci do działania (Kobiety powinny wziąć też pod uwagę aby nie umówić się na termin, podczas którego mogą mieć tzw.kobiece dni).

II. Co wziąć ze sobą?

Wybierając się do Spa powinnaś/powinieneś przede wszystkim zabrać ze sobą dobry humor. Jeśli posiadasz jakiś Voucher, koniecznie zabierz go ze sobą, dodatkowo może zabrać strój kąpielowy, jeśli będziesz korzystać z sauny/jacuzzi. Ręcznik, szlafrok, klapki oraz bielizna jednorazowa, te rzeczy są zazwyczaj zagwarantowane przez obiekt Spa. ALE! Nie wszędzie. W Baltiqa Day Spa te elementy stroju są standardem.

III. Czy pojawić się przed planowaną godziną?

Warto zjawić się kwadrans wcześniej, ponieważ ten zapas czasu będzie można wykorzystać na wypełnienie Karty Konsultacyjnej przed zabiegiem i przygotowanie do zabiegu bez jakiegokolwiek pośpiechu. Pewnie zastanawiasz się co za kartę będziesz musiał/a wypełniać. Otóż karta konsultacyjna, to formularz pozwalający na ocenę zdrowia Gościa. Czasami nasz stan zdrowia wyklucza możliwość wykonania danego zabiegu. W takim wypadku Terapeuta Spa lub kosmetyczka/kosmetolog dobierają odpowiedni rodzaj zabiegu, który pozytywnie wpłynie na samopoczucie i na przykład stan skóry/cery.

Co w przypadku gdy spóźnię się na zabieg? – Zabieg może zostać wykonany w pełni, jeżeli to nie wpłynie na opóźnienie zabiegu kolejnego Gościa. Zabieg może zostać skrócony o czas spóźnienia, w tym wypadku informujemy na miejscu o takiej konieczności.

IV. Jestem już w Spa, i co dalej?

Będąc na miejscu personel z recepcji prosi o wypełnienie wymienionej już wcześniej karty konsultacyjnej. Po wypełnieniu karty zaprowadzamy do szatni, w której każdy Gość ma przygotowaną swoją szafkę, a w niej: szlafrok, ręcznik, klapki oraz jednorazową bieliznę (opcjonalnie można zostać w swojej bieliźnie aby czuć się bardziej komfortowo). Po przebraniu się, Terapeuta zaprasza do gabinetu. W gabinecie Terapeuta przedstawia, jak będzie wyglądał zabieg, porusza kwestie ewentualnych przeciwwskazań i informuje o kolejnych krokach. W tym momencie można swobodnie porozmawiać z Terapeutą i powiedzieć o swoich ewentualnych obawach. Pamiętajmy, że Spa to miejsce ciszy i relaksu, a gdy nas coś trapi lub gdy nie czujemy się komfortowo to nie zaliczymy wizyty do udanych. Cel wizyty jest zupełnie inny, więc rozmawiajmy z Terapeutą, który odpowie na wszystkie nasze pytania.

V. Mężczyzna ma mnie masować???

To obawa wielu kobiet, jak i mężczyzn. Masażystami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni i jeśli istnieje taka możliwość, to przy umawianiu się na wizytę należy zaznaczyć, że zależy nam na tym aby zabieg wykonywała kobieta czy też mężczyzna. Zabieg niczym nie będzie się różnił, te same ruchy podczas masażu wykona Terapeuta jak i Terapeutka. Najlepszą opcją jest udanie się na zabieg w różnym czasie do jednej i drugiej osoby. Jak wiadomo każdy ma inne odczucia i doznania w trakcie masażu, więc należy wybrać najlepszą opcję dla siebie. Inaczej możemy odebrać dotyk kobiecej dłoni i inaczej dotyk dłoni mężczyzny. Istotne jest aby się ‚odblokować’ w Spa i nie ‚spinać’ na widok masażysty. Samo nasze nastawienie przed masażem ma bardzo duży wpływ na to, jak będziemy odczuwać cały zabieg.

Teraz, gdy już wiesz jak się przygotować do wizyty w Spa – złap za telefon bez obaw i umów się na wybrany zabieg.

Kilka słów o brozz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *