PEDICURE PODOLOGICZNY. CZYM WŁAŚCIWIE JEST I KIEDY WARTO Z NIEGO SKORZYSTAĆ?

Jedną z nowości, z której możecie u nas skorzystać jest Pedicure Podologiczny. Zapewne gdzieś już o nim słyszeliście, ale nie do końca wiecie jakie są ku niemu wskazania, co daje oraz czym się różni od zwykłego, kosmetycznego Pedicuru, który wszyscy znają. Za chwilę rozwiejemy wszystkie te wątpliwości; śpieszymy się z odpowiedziami!

Mówiąc krótko, pedicure podologiczny to po prostu zabieg specjalistyczny, przeznaczony głównie dla stóp z problemami. Kiedy właściwie powinniśmy zacząć myśleć o skorzystaniu z usługi pedicuru podologicznego? Jeśli Twoimi problemami są modzele, odciski, pęcherze, kurzajki, wrastające paznokcie, czy zrogowaciałe, pękające pięty powinieneś pomyśleć o tym, aby oddać się w ręce specjalisty. Nie są to jednak jedyne wskazania do pedicuru podologicznego. Jeśli jesteś osobą, która nie boryka się z powyższymi, znaczącymi problemami w obrębie stóp, ale po prostu chcesz mieć zadbane, zdrowe stopy oraz pedicure wykonany w najbardziej profesjonalny sposób – jest to również zabieg dla Ciebie. W takim wypadku, pedicure podologiczny, poprzez systematyczny monitoring stóp przez specjalistę – pomoże zapobiec powstawaniu ewentualnych zmian na stopach w przyszłości.

Jak wygląda taki zabieg? Zaczyna się on zawsze od wnikliwej konsultacji i diagnostyki. Następnie, po uzgodnieniu planu działania i ewentualnego leczenia zmian, specjalista z dziedziny podologii przystępuje do pracy nad stopami pacjenta, używając przy tym profesjonalnych narzędzi oraz preparatów. Efektem takiego zabiegu są zdrowe, zadbane oraz estetycznie wyglądające stopy. Aby zapobiec nawracającym problemom, zawsze udzielana jest kompleksowa porada dotycząca sposobów właściwej pielęgnacji stóp.

Poniższe zdjęcia przedstawiają zabieg pedicuru podologicznego – w trakcie usuwania odcisku oraz już po jego usunięciu przez naszego specjalistę oraz specjalistyczne narzędzia używane do tego zabiegu. Są to mianowicie: sonda, pilnik kątowy, skalpel, dłuto, cęgi do paznokci, cążki do skórek, pilnik, frezy (różne).

                                                                              

Pamiętajcie, że tego rodzaju zabieg może być wykonany tylko przez eksperta! W naszej sieci SPA jest nim Gosia z oddziału w Hotelu Riverside w Redzie, która ukończyła profesjonalne szkolenie z zakresu podologii, a stopy są jej pasją!

Kilka słów o brozz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *