Poproszę usta jak u … – Fakty i mity o powiększaniu i korekcji ust kwasem hialuronowym

Piękne i pełne usta niczym Angelina Jolie – czy nie każda z nas marzyła o tak ponętnych ustach?

W dobie XXI wieku, wszelkich technologii, ulepszaczy i w postępie w medycynie estetycznej można sobie zażyczyć usta niczym Jennifer Aniston, Angelina Jolie czy Kim Kardashian.

Tylko czy chodzi o to aby upodabniać się do gwiazd i celebrytów?

Tak wiele osób oszpeciło się poprzez brak umiaru i utratę poczucia piękna lub jego inną wizję.

Czy jednak nie lepiej postawić na naturalny efekt i poniekąd ‚podkręcenie’ swojego uroku, wdzięku i urody?

My jesteśmy zwolennikami naturalnego piękna, a narzędzia które na co dzień wykorzystujemy pracując w branży Spa & Beauty tylko pomagają nam wydobyć z Was prawdziwe piękno.

Pomimo wielu materiałów na temat powiększania i korekcji ust, zdecydowaliśmy się na własny materiał abyście świadomie mogły/li się zdecydować na zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Powiększanie i korekta ust


MIT: Usta po zabiegu zawsze wyglądają nienaturalnie

To najczęściej powielany mit dot. powiększania ust, który w znacznym stopniu wynika z wykonywania zabiegów przez nieuprawnione osoby, bez kwalifikacji. Dawka powinna być dobierana i dostosowana do potrzeb pacjenta oraz do walorów estetycznych. Efekty modelowania ust mogą być związane z ich nawilżeniem, lub delikatnym powiększeniem górnej wargi dla zachowania odpowiednich proporcji.


FAKT: Zabieg nie tylko powiększa, ale i nawilża usta

Podczas zabiegu  wstrzykiwany jest w skórę kwas hialuronowy o konsystencji żelowej. Gdy lekarz lub kosmetolog dobiera dawkę kwasy, może skupić się na nieznacznym powiększeniu objętości ust oraz na ich nawilżeniu. W skutek procesu starzenia, usta tracą swoją objętość i są suche oraz lekko zmarszczone – to dla takich powodów, można zdecydować się na zabieg aby podjąć małą walkę z upływającym czasem 😉


MIT: Powiększanie ust jest bolesne

Zabieg ten nie należy do najbardziej przyjemnych, jednakże poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego, który w kilka minut znieczula cały obszar warg, także ogranicza bolesność zabiegu do minimum. Niektóre preparaty mają też w składzie znieczulenie, a jedyne najmniej przyjemne odczucia występują w momencie samego wstrzyknięcia żelu.


FAKT: Efekty powiększania ust nie zostają na zawsze

Powiększanie ust nie jest zabiegiem raz na zawsze. Preparaty wypełniające mają to do siebie, że ulegają stopniowemu wchłanianiu. Średnia trwałość efektu uzyskanego po wypełnieniu kwasem hialuronowym to od 6 do 12 m-cy. Istotnym jest aby pić jak najwięcej wody 😉  efekt jest krótszy np. u tzw. ‚palaczy’.


MIT: Wypełniacz w ustach jest wyczuwalny

Jedna z obaw po-zabiegowych pacjentek jest przekonanie, iż wypełniacz będzie wyczuwalny. Prawda jest taka, że preparat szybko wiąże się z tkankami a dodatkowo o równomierne rozprowadzenie kwasu dba kosmetolog wykonujący zabieg. Etapem końcowym jest masaż, który  wykonuje lekarz.


MIT: Zabieg służy wyłącznie powiększeniu warg

Nic do końca! Obecnie zabieg ten kojarzony jest tylko z powiększaniem ust, jednakże modelowanie ich jest związane z korygowaniem konturu i wyciągnięciem kącików ust oraz już wcześniej wspomniane nawilżenie. Dlatego też zabieg wskazany jest dla osób z asymetrią.


Źródło: Baltiqa Clinic – Baltiqa Day Spa


Wskazania do wykonania zabiegu powiększania i korekcji ust kwasem hialuronowym:
– chęć powiększenia ust oraz nadania im pełności
– korygowanie asymetrii ust
– podniesienie opadających kącików ust
– spowolnienie starzenia się ust i okolic
– chęć nawilżenia ust, nadania im blasku i kolorytu
– redukcja zmarszczek wokół ust


Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Istnieją jednakże nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża i laktacja
– choroby autoimmunologiczne
– opryszczka w obrębie czerwieni wargowej
– miesiączka utrudniająca krzepnięcie krwi i gojenie ust
– uczulenie na kwas hialuronowy (występuje bardzo rzadko)

 

Wolisz wersje video? – Zapraszamy do naszej rozmowy

Kilka słów o brozz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *