Szara cera, blizny czy nieestetyczne przebarwienia, które wpędzają nas w kompleksy, od teraz mogą być skutecznie pokonane!
Zabieg pigmentacji skóry twarzy – BB Glow,czyli niewidzialny fluid!
Wiele kobiet nie akceptuje blizn, piegów, czy przebarwień skumulowanych na skórze twarzy. Skutkiem bywa często utrata pewności siebie, czy złe samopoczucie, które buduje kolejne bariery w relacjach międzyludzkich. HIT na rynku kosmetycznym – zabieg BB Glow – stał się rozwiązaniem trosk tysięcy kobiet na świecie. Dzięki niemu, każda z nas może znowu mieć piękną, gładką i rozjaśnioną skórę z efektem glow, bez używania kosmetyków.
Dla kogo przeznaczony?
Zabieg BB Glow świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery dojrzałej z plamami soczewicowatymi, czy widocznymi objawami fotostarzenia skóry. Rewitalizuje i rozświetla poszarzałą i matową skórę. Zmniejsza widoczność zaczerwienień, przebarwień hormonalnych i pozapalnych oraz ujednolica koloryt cery. To doskonałe rozwiązanie dla skóry nadreaktywnej, tłustej, atopowej, przesuszonej i wiotkiej. Polecany jest również po terapiach antybiotykowych i przebytych chorobach oraz do cery z widocznym zmęczeniem, a także jako ukojenie dla skóry zniszczonej przez czynniki zewnętrzne. Jednym słowem, zabieg BB Glow to świetne rozwiązanie dla każdego, dzięki któremu niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki można pozbyć się znienawidzonych problemów skórnych.
Na czym polega BB Glow?
BB Glow to zabieg polegający na pigmentacji skóry twarzy. Do tej pory korzystano z dorobku pigmentacji medycznej, która była zbawienna w powrocie do normalnego życia np. po wypadku czy poważnej operacji, gdy chcieliśmy ukryć blizny.
Doszliśmy do etapu, gdzie potrafimy zrekonstruować brodawkę sutkową, czy wyrównać kontur ust. Teraz poszliśmy o krok dalej, tworząc BB Glow. Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie zlikwidować drobne blizny czy przebarwienia, takie jak piegi, ślady po trądziku, przebarwienia posłoneczne, czy spowodowane fotostarzeniem (tzw. plamy starcze). Po wprowadzeniu specjalnych preparatów, koloryt skóry jest wyrównywany, zatem wszelkie nierówności zostają ukryte.
Jak wygląda zabieg BB Glow?
Do pigmentacji skóry twarzy stosuje się preparaty koreańskiego pochodzenia, m.in. serum przeznaczone do bezpiecznych i intensywnych zabiegów wybielania oraz wygładzania koloru skóry. Jest to metoda, która wpływa na kondycję skóry wielotorowo. Tworzy transparentny kamuflaż, by maskować niedoskonałości w postaci przebarwień, piegów czy zaczerwienienia, ale także odżywia, nawilża, pielęgnuje skórę i poprawia jej koloryt. Wprowadzenie preparatu na skórę odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia zakończonego kartridżem z mikroigłami. Zwykle trwa około 1,5 godziny, warto go powtarzać w serii 6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Wówczas efekty utrzymują się nawet do roku!
Luksusowy, ze względu na skoncentrowaną dawkę substancji odżywczych, ale również komfortowy, zabieg tonujący, kończy się nałożeniem maseczki. A po jego zakończeniu trzeba pamiętać, aby nie wykonywać peelingów i nie doprowadzać do przesuszenia cery.
Efektem zabiegu jest delikatne rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu a zabieg w serii pozwoli na utrzymanie efektu, aż do 12 miesięcy! Bezpośrednio po BB Glow należy unikać promieni słonecznych przez około dwa tygodnie. Zaleca się, by stosować zabiegi przypominające. Dzięki temu efekt będzie się utrzymywał cały czas, a my będziemy wglądać świeżo.
Dlaczego warto poddać się BB Glow?
BB Glow to nowość, dzięki której szybko i bezboleśnie można pozbyć się niedoskonałości, które od lat nam towarzyszyły i sprawiały, że musiałyśmy nakładać duże ilości podkładu, bo ukryć niechciane punkty na twarzy. Dzięki BB Glow jest łatwiej, można zapomnieć o
Hej !
Witamy Was w kolejnej odsłonie naszego bloga #urodowypesel #peelingichemiczne
Dzisiaj na tapetę bierzemy "Pielęgnację po peelingach". No właśnie.. Jak to z nimi jest?
W składach kosmetyków pojawiają się coraz to nowsze substancje złuszczające, stosowane na różne problemy i niedoskonałości. Jak prawidłowo zadbać o skórę po zabiegach eksfoliacji kwasami chemicznymi?
Zapraszamy!
Zobowiązania po zabiegowe:
miejsca poddane zabiegowi należy traktować ze szczególną ostrożnością,
trzeba zachować wysoką higienę dłoni, istnieje bowiem duże ryzyko wtórnego zakażenia,
należy unikać alkoholu oraz wzmożonego wysiłku fizycznego,
przez dwie doby po zabiegu należy pić dużo wody - min. 2,5 litra dzienne,
należy chronić skórę przed niskimi i wysokimi temperaturami, bardzo niską i wysoką wilgotnością powietrza,
należy unikać silnej ekspozycji słonecznej przez 6 tygodni
Nie wolno robić po zabiegu:
nie dotykać ani nie masować miejsc poddanych zabiegowi,
nie zrywaj łuszczącego się naskórka lub przyspieszać procesu łuszczenia poprzez pocieranie ręcznikiem lub stosowanie peelingów,
stosować innych niż zalecane produkty pielęgnacyjne,
korzystać z solarium przez nim. 4 tyg
przemywać wodą, mydłem i środkami złuszczającymi miejsc poddanych zabiegowi przez min. 2 tyg,
korzystać z sauny, basenu czy krioterapii przez okres 2 tyg.
poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego przez min. 2 tygodnie od zabiegu
Pamiętaj, aby po zabiegu eksfoliacji kwasami chemicznymi zawsze uzgodnić i dowiedzieć się wszystkiego od kosmetologa i postępować zgodnie z jego zaleceniami!
Do zobaczenia!
Witamy Was w czwartkowym wpisie !
A dzisiaj w szczególności witamy wszystkie mamy i życzymy wszystkiego co najlepsze!
Zapraszamy na wpis o skuteczności peelingów 😉
Co decyduje o skuteczności peelingów w gabinecie? Nie tylko skład preparatu, jednak kluczowe jest odpowiednie przygotowanie do kuracji i postępowania po zabiegu.
Musimy pamiętać o tym, że nasza skóra jest narażona na szereg czynników zewnętrznych, które przyspieszają procesy starzenia:
Promieniowe UV
Zanieczyszczenia
Stres
Dieta
To są jedne z nielicznych czynników mających wpływ na kondycję naszej skóry. Nie mamy możliwości zatrzymania czy wyeliminowania tego, jednak możemy wspierać naszą skórę w walce o młody wygląd.
Peelingi chemiczne:
Pomagają usunąć nagromadzone na powierzchni skóry zrogowaciałe komórki naskórka
Działają stymulająco - zmniejszą zmarszczki oraz drobne linie mimiczne
Rozjaśniają przebarwienia,
Wyrównują koloryt skóry,
Obkurczają pory
Ponadto pomagają zredukować stany zapalne skóry, więc w walce z trądzikiem są super rozwiązaniem.
Od czego zaczynamy?
Pamiętaj, że pierwszym krokiem w salonie kosmetycznym jest bardzo dobry wywiad z kosmetologiem! Musicie razem przeprowadzić analizę stanu Twojej skóry.
Powiedz o wszystkim: na co masz uczulenie, czy jesteś w ciąży, czy karmisz, czy zażywasz jakieś leki. Jest to najważniejszy punkt 🙂
Przed przyjściem jednak na taki zabieg, warto zapytać jak powinnaś się do niego przygotować.
Przede wszystkim pamiętaj o tym, że pielęgnacja w domu, którą zleci Ci kosmetolog przed rozpoczęciem zabiegu pomoże przygotować tą skórę, więc lepiej wchłonią się wszystkie preparaty. Najlepiej zacząć się przygotowywać ok. 2 tygodnie przed planowaną wizytą i rozszerzyć pielęgnacje domową o propozycję swojego kosmetologa.
O czym pamiętać po zabiegu?
Pielęgnacja zaczyna się od razu po zmyciu peelingu,
połączenie pielęgnacji w gabinecie + pielęgnacji domowej daje gwarantowany sukces
Zadaniem kosmetyków po zabiegu jest: nawilżenie skóry, redukcja stanu zapalnego, przywrócenie skórze równowagi oraz pobudzenie
Pielęgnacja domowa po zabiegu:
Nie stosuj produktów z potencjalnie drażniącymi składnikami oraz substancjami ścierającymi,
Nie drap skóry,
Nie odkrywaj łuszczących się fragmentów,
Nie nakładaj na skórę kosmetyków makijażowych,
Unikaj basenu, saun
Peelingi chemiczne są dość popularnym zabiegiem z wielu powodów. Między innymi dlatego, że są relatywnie niedrogie, dają możliwość rozwiązania wielu problemów skóry i mogą być sosowane przy różnych ich rodzajach.
Jeżeli występuje u Ciebie taki problem, koniecznie się umów i skonsultuj wszystko ze swoim kosmetologiem!
Do zobaczenia w kolejnym wpisie!
Witamy Cię w kolejnym wpisie!
Masz skórę wrażliwą i nie wiesz, jak z nią sobie radzić? Ten wpis jest dla Ciebie! Weź kubek gorącej kawy i zapraszamy!
Problem cery skłonnej do różnego rodzaju dysfunkcji, często określanej "wrażliwej" dotyczy coraz większej ilości osób.
Najczęściej mamy do czynienia z uszkodzeniami obronnymi skóry oraz charakteryzującą się obniżoną tolerancją i nadmierną reaktywnością na działanie bodźców wewnętrznych.
No dobrze, ale co to dokładnie oznacza skóra wrażliwa?
Skóra wrażliwa może być uwarunkowana genetycznie lub nabyta. W pierwszym przypadku z tą dysfunkcją kojarzone są różne schorzenia, w tym nadmierna suchość czy atopowe zapalenie skóry.
Jeżeli mówimy o nabytej wrażliwości mamy do czynienia z dolegliwością przypisaną takim czynnikom, jak:
skażenie środowiska
niehigieniczny tryb życia
stres
nieprawidłowa pielęgnacja
uszkodzenie bariery ochronnej
Choć cera wrażliwa nie jest klasyfikowana, jako jednostka chorobowa ro jednak kojarzone są z nią mniej lub bardziej dotkliwe symptomy.
Spośród najczęściej pojawiających się objawów można wymienić :
Objawy obiektywne - widoczny odczyn drażniący czy uczulający (rumień, obrzęk, łuszczenie)
Doznania subiektywne - napięcie, kłucie, mrowienie czy pieczenie.
Jakie kosmetyki wybrać?
Kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej powinny zawierać substancję okluzyjne, które mają za zadanie odbudowywać płaszcz lipidowy naskórka, zabezpieczając go przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ważnymi składnikami są także surowce o działaniu kojącym, łagodzącym, promieniochronnym. Pamiętaj tylko, aby uważać na zawartość alkoholi etylowego czy kompozycji zapachowych.
Jakie są pożądane surowce?
Do grupy pożądanych surowców do pielęgnacji skóry wrażliwej należą przede wszystkim tłuszcze roślinne bogate w witaminy, np. olej z awokado, z pestek moreli, orzechów laskowych.
W przypadku skóry szczególnie wrażliwej można stosować olej sezamowy z rokitnika czy ze słodkich migdałów.
Jakie są składniki kojące?
Oprócz emolientów wśród składników przeznaczonych dla osób o cerze wrażliwej powinny znaleźć się także surowce o działaniu przeciwzapalnym, kojącym, łagodzącym. Do tego segmentu należą odpowiednio dobrane ekstrakty roślinne, stanowiące mieszaniny synergicznie ze sobą działających związków.
Miej głównie na uwadze:
Komponent pozyskiwany z korzenia lukrecji (Glycyrrhiza) - nawilża, łagodzi podrażnienia i koi.
Ekstrakt z liści aloesu (aloe) czy oliwki europejskie, które działają przeciwzapalnie, łagodząco, ograniczają świąd, pobudzają regenerację naskórka oraz nawilżają skórę.
Masz skórę wrażliwą i nie umiesz sobie z nią poradzić?
Zapraszamy Cię do naszego SPA, gdzie nasz kosmetolog się Tobą zajmie lub umów się na zabieg DOLCE+ Natychmiastowe ukojenie dla skóry wrażliwej!
Zapraszamy!
Witaj!
Zapraszamy Cię na pierwszą część wywiadu, który został przeprowadzony z naszym kosmetologiem Martą. Odpowiada ona na najczęściej zadawane pytania naszych klientek 🙂
Marta: Na czym polega zabieg?
Kosmetolog: Zabieg polega na podskórnym podaniu produktu w celu stymulacji skóry, dokładniej fibrobrastów do wytworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych.
Marta: Jak wygląda i przebiega zabieg?
Kosmetolog: Zabieg polega na podskórnym podaniu produktu. Podajemy go w miejsca, które tego wymagają, np. opadająca powieka, zmarszczki czy przebarwienia. Przed zabiegiem oczyszczamy skórę (demakijaż), dezynfekfujemy miejsce zabiegu i nakładamy na 20 min. Zmywamy i ostrzykujemy. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie, które ustępuje po 2-7 dniach.
Marta: Dla kogo jest ten zabieg?
Kosmetolog: Zabieg dedykowany jest dla osób, które chcą odżywić skórę, poprawić koloryt, ujędrnić skórę, poprawić owal twarzy, zniwelowac zmarszczki, zrewitalizować skórę, poprawić jędrność i sprężystość. Odbudować włókna kolagenowe i elastynowe, redukcja przebarwień i poprawić nawilżenie.
Marta: Jak się przygotować do tego zabiegu z punktu widzenia Klientki? Co ja, jako Klientka powinnam wiedzieć przychodząc na ten zabieg?
Kosmetolog: Nie można się opalać - przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Nie należy korzystać z sauny, solarium oraz innych metod ostrzykiwania (3-4tyg)
Marta: Kto nie skorzystać z tego zabiegu?
Kosmetolog:
Przeciwskazania: laktacja, ciąża, nowotwory, stany zapalne, grzybicze, infekcje wirusowe (opryszczka), zaburzenia kprzenięciu krwi, problemy z nadciśnieniem, nadwrażliwość (alergie na składniki aktywne, trądzik w stanie aktywnym)
Marta: Czy zabieg jest bolesny?
Kosmetolog: Tak, lecz można użyć znieczulenia. W porównaniu do innych metod ostrzykiwania, zabieg jest przyjemniejszy, nie jest tak bolesny, jak mezoterapia mikroigłowa lub botox.
Marta: Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.
Kosmetolog: Ja również. Mam nadzieję, że choć trochę zaspokoiłam nasze klientki 🙂
Na drugą część wywiadu zapraszamy już za tydzień! 🙂
Miłego dnia!