Ciało

Jedną z nowości, z której możecie u nas skorzystać jest Pedicure Podologiczny. Zapewne gdzieś już o nim słyszeliście, ale nie do końca wiecie jakie są ku niemu wskazania, co daje oraz czym się różni od zwykłego, kosmetycznego Pedicuru, który wszyscy znają. Za chwilę rozwiejemy wszystkie te wątpliwości; śpieszymy się z odpowiedziami!


Mówiąc krótko, pedicure podologiczny to po prostu zabieg specjalistyczny, przeznaczony głównie dla stóp z problemami. Kiedy właściwie powinniśmy zacząć myśleć o skorzystaniu z usługi pedicuru podologicznego? Jeśli Twoimi problemami są modzele, odciski, pęcherze, kurzajki, wrastające paznokcie, czy zrogowaciałe, pękające pięty powinieneś pomyśleć o tym, aby oddać się w ręce specjalisty. Nie są to jednak jedyne wskazania do pedicuru podologicznego. Jeśli jesteś osobą, która nie boryka się z powyższymi, znaczącymi problemami w obrębie stóp, ale po prostu chcesz mieć zadbane, zdrowe stopy oraz pedicure wykonany w najbardziej profesjonalny sposób – jest to również zabieg dla Ciebie. W takim wypadku, pedicure podologiczny, poprzez systematyczny monitoring stóp przez specjalistę - pomoże zapobiec powstawaniu ewentualnych zmian na stopach w przyszłości.


Jak wygląda taki zabieg? Zaczyna się on zawsze od wnikliwej konsultacji i diagnostyki. Następnie, po uzgodnieniu planu działania i ewentualnego leczenia zmian, specjalista z dziedziny podologii przystępuje do pracy nad stopami pacjenta, używając przy tym profesjonalnych narzędzi oraz preparatów. Efektem takiego zabiegu są zdrowe, zadbane oraz estetycznie wyglądające stopy. Aby zapobiec nawracającym problemom, zawsze udzielana jest kompleksowa porada dotycząca sposobów właściwej pielęgnacji stóp.
Poniższe zdjęcia przedstawiają zabieg pedicuru podologicznego - w trakcie usuwania odcisku oraz już po jego usunięciu przez naszego specjalistę oraz specjalistyczne narzędzia używane do tego zabiegu. Są to mianowicie: sonda, pilnik kątowy, skalpel, dłuto, cęgi do paznokci, cążki do skórek, pilnik, frezy (różne).


                                                                              
Pamiętajcie, że tego rodzaju zabieg może być wykonany tylko przez eksperta! W naszej sieci SPA jest nim Gosia z oddziału w Hotelu Riverside w Redzie, która ukończyła profesjonalne szkolenie z zakresu podologii, a stopy są jej pasją!

Boli mnie tutaj...
Chyba się nie podniosę.
Muszę się położyć, tak mnie boli...
Znasz to skądś?
Ból pleców i kręgosłupa to najczęstszy ból z jakim mamy do czynienia.
Po świetnym masażu czujemy się błogo, ale ból powraca.
Dlaczego tak się dzieje?
Otóż w codziennym życiu i obowiązkach zapominamy o ważnych kwestiach aby kręgosłup i plecy szanować oraz jak najmniej obciążać.
OTO 5 BŁĘDÓW I POWODÓW BÓLU PLECÓW I KRĘGOSŁUPA

I.  Codzienne stanowisko pracy 
W pracy przeciętnie spędzasz 7-8 godzin przed komputerem. Czy zwracasz uwagę na to, jak to stanowisko jest zorganizowane i przystosowane do Ciebie i Twoich potrzeb? Nasuwa się tutaj pojęcie ergonomicznego stanowiska pracy, czyli takiego które zapewni odpowiednią postawę ciała bez obciążania rąk, nóg, karku...
A pisaliśmy o tym w naszym poprzednim wpisie

http://blog.baltiqadayspa.pl/ergonomiczne-stanowisko-pracy-i-jego-wplyw-na-twoje-zdrowie/
II. Nierównomierne rozkładanie ciężaru
Z tym chyba największy problem mają niestety kobiety i ich doskonale wyposażone torebki, które czasami więcej ważą niż torba z laptopem.
Jeśli nosisz torebkę na jednym ramieniu, staraj się zmieniać co jakiś czas rękę lub zakładaj coś na drugie ramię dla równowagi. Z drugiej strony, zastanów się czy wszystko co posiadasz w torebce jest konieczne do Twojego codziennego funkcjonowania? Czy 5 odcieni szminki to nie trochę za dużo? Czy 3 kremy do rąk to nie już 'mini-drogeria'? Pozbądź się rzeczy, które masz w nadmiarze i się powtarzają. Zabieraj ze sobą to, co konieczne.
III. Nieprawidłowe schylanie się po coś
Kiedyś takie ćwiczenia były robione w szkole, gdy nauczyciel rzucił długopis i sprawdzał w jakiej pozycji uczeń go podniesie.
Otóż zazwyczaj tylko się schylamy na prostych nogach po daną rzecz i tutaj pojawia się problem...
Zanim po coś sięgniesz, ugnij lekko nogi i następnie wyciągnij rękę. W ten sposób odciążysz kręgosłup i za równowagę będą odpowiedzialne również ugięte nogi.
IV. Zero aktywności i rozciągania
Ten problem dotyczy wieeeelu osób. A naprawdę nie wiele potrzeba do tego aby ciało, plecy, kręgosłup były bardziej elastyczne i mniej podatne na urazy. Regularne ćwiczenia i rozciąganie pomogą uniknąć Ci sytuacji, w której gdy masz po coś sięgnąć pojawia się rwący ból, który czasami utrzymuje się kilka dni a nawet tygodni.
Jeden z naszych Terapeutów - Przemek, przygotował bardzo proste i przydatne ćwiczenia, które możesz wykorzystać w warunkach domowych lub w pracy, jeśli przestrzeń Ci na to pozwala. Dobrym rozwiązaniem jest również pływanie 😉

http://bit.ly/masazicwiczenia
V. Sporty bez przygotowania
Wyobraź sobie sytuację, że zaczynasz jeździć na desce snowboardowej lub na windsurfingu.
Kupujesz sprzęt, odpowiedni ubiór i umawiasz się na lekcje lub amatorsko zaczynasz przygodę ze sportem.
Pierwsze podrygi i ... uraz.
Tak jak na W-Fie trzeba było się rozgrzać i przygotować do ćwiczeń właściwych lub meczu, tak samo przy uprawianiu sportów - PRZYGOTOWANIE i rozgrzewka. To pomoże Ci uniknąć urazów i bólów kręgosłupa.OFERTA MASAŻY KLASYCZNYCH, RELAKSACYJNYCH I LECZNICZYCH - TUTAJ

http://bit.ly/masazebds


Spędzasz godziny przy biurku, rzadko się odrywasz od komputera a wieczorem ból karku i lędźwi nie pozwala Ci zasnąć?
STOP!

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o swoim zdrowiu oraz o tym, czy stanowisko przy którym spędzasz większość czasu nie wpływa na powracające i uciążliwe bóle kręgosłupa?
Ergonomiczne stanowisko pracy, to temat któremu chcę się przyjrzeć aby pokazać Ci, jak wiele nie potrzeba do tego aby wpłynąć na poprawę zdrowia Twojego kręgosłupa i tym samym zdrowia.
Po pierwsze - Krzesło
Powinno zapewniać wygodną postawę ciała oraz być wyposażone w regulowane siedzisko, regulowane oparcie, podłokietniki oraz odpowiednio wyprofilowaną płytę siedziska, zapewniając tym samym naturalne wygięcie kręgosłupa.
Po drugie - Biurko i  ułożenie rąk
Powinno być możliwie szerokie i głębokie, aby wszystkie niezbędne narzędzia pracy były w zasięgu ręki, bez konieczności przyjmowania wymuszonych pozycji.
Blat biurka, krzesło oraz podłokietniki winny być tak ustawione aby zapewnić naturalne ułożenie rąk do klawiatury, z zachowaniem co najmniej kąta prostego między ramieniem a przedramieniem. Pozwoli Ci to odciążyć mięśnie.
Po trzecie - Monitor i przerwy
Monitor bądź laptop powinien być ustawiony na biurku w odległości 40-75 cm od oczu, tak aby kąt obserwacji ekranu wynosił 20°-50° w dół od linii poziomej prowadzonej na wysokości oczu.
Po każdej godzinie spędzonej przy komputerze - zrób 5 minut przerwy.
Rozprostuj nogi, zrób kilka skłonów, oderwij wzrok od urządzeń elektrycznych.

W naszym ostatnim materiale na YT pokazaliśmy kilka technik masażu, które pozwolą rozluźnić mięśnie oraz ćwiczenia, które możesz wykonać w domu na macie.
Zobacz

http://bit.ly/masazicwiczenia
A jeśli chciałbyś/chciałabyś otrzymać zaproszenie na masaż leczniczy od naszego Terapeuty - daj znać w komentarzu 😉

Mowa tutaj o masażach, które w okresie jesienno-zimowym, cieszą się największym zainteresowaniem.
Decydując się na konkretny masaż, czym się sugerujesz?
Samym relaksem, wykorzystywanymi technikami przez masażystę, dobroczynnymi i zdrowotnymi właściwościami, aromatem towarzyszącym zabiegowi, czy może samym Terapeutą, który ma wykonać masaż?
Każdy kieruje się czymś innym, bo i gusta mamy różne - jedno nie ulegnie nigdy zmianie, sam masaż ma przynieść relaks i wprawić w stan odpoczynku harmonii.Pierwszy masaż, który bierzemy pod lupę -> Masaż gorącą czekoladą
rodzaj - masaż relaksacyjny z użyciem technik klasycznych
wykonywany manualnie z użyciem czekolady oraz olejków eterycznych

WSKAZANIA DO MASAŻU:
otyłość i nadmiar tkanki tłuszczowej, spadek poziomu energii, napięcie nerwowe, pogorszenie samopoczucia, stres, bóle mięśni i stawów, cellulit
EFEKTY-DZIAŁANIE:
uspokaja, łagodzi stres, poprawia nastrój, odżywia skórę, wprawia w stan głębokiego odprężenia, odżywia skórę, zmniejsza widoczność cellulitu, przywraca równowagę
PRZECIWWSKAZANIA:
ciąża, choroby zakaźne, żylaki, gorączka, stany zapalne, zaburzenia krążenia
LINK DO NASZEGO MATERIAŁU VIDEO
 https://www.youtube.com/watch?v=V4AGoydVTbsDrugi masaż -> Meksykański masaż gorącymi kamieniamirodzaj - masaż relaksacyjny egzotyczny o działaniu fizjoterapeutycznym
wykonywany z użyciem kamieni wulkanicznych
WSKAZANIA DO MASAŻU:
choroby reumatyczne, nadwaga i otyłość, stany pourazowe, zaparcia, nerwica, stany po udarze mózgu
EFEKTY-DZIAŁANIE:
pełny relaks i odprężenie, redukcja stresu i napięcia, poprawa zdolności mięśni do wysiłku, poprawa krążenia, zmniejszenie obrzęków, wzrost jędrności i elastyczności skóry
PRZECIWWSKAZANIA:
ciąża, choroby zakaźne, żylaki, gorączka, stany zapalne, zaburzenia krążenia, nowotwór, wady serca
LINK DO NASZEGO MATERIAŁU VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=l2_GVe5G0J8Trzeci masaż -> Relaksacyjny masaż masłem shea
rodzaj - masaż relaksacyjny
z użyciem 100% masła shea

WSKAZANIA DO MASAŻU:
bezsenność, rozkojarzenie, zmęczenie, długotrwały stres, napięcie mięśniowe, nerwowa nadpobudliwość
EFEKTY-DZIAŁANIE:
niweluje dolegliwości bólowe, poprawia metabolizm, wpływa na poprawę krążenia, stymuluje układ limfatyczny, głęboko relaksuje i odpręża
PRZECIWWSKAZANIA:
ciąża, nowotwór, wady serca
LINK DO NASZEGO MATERIAŁU VIDEO
 https://www.youtube.com/watch?v=_oh2h3rEYms&t=139s
Jeśli chcesz skorzystać z oferty specjalnej na powyższe masaże - skomentuj 'RELAX'

2