Medycyna estetyczna


Piękne i pełne usta niczym Angelina Jolie - czy nie każda z nas marzyła o tak ponętnych ustach?

W dobie XXI wieku, wszelkich technologii, ulepszaczy i w postępie w medycynie estetycznej można sobie zażyczyć usta niczym Jennifer Aniston, Angelina Jolie czy Kim Kardashian.
Tylko czy chodzi o to aby upodabniać się do gwiazd i celebrytów?
Tak wiele osób oszpeciło się poprzez brak umiaru i utratę poczucia piękna lub jego inną wizję.
Czy jednak nie lepiej postawić na naturalny efekt i poniekąd 'podkręcenie' swojego uroku, wdzięku i urody?
My jesteśmy zwolennikami naturalnego piękna, a narzędzia które na co dzień wykorzystujemy pracując w branży Spa & Beauty tylko pomagają nam wydobyć z Was prawdziwe piękno.

Pomimo wielu materiałów na temat powiększania i korekcji ust, zdecydowaliśmy się na własny materiał abyście świadomie mogły/li się zdecydować na zabieg z zakresu medycyny estetycznej.
http://sklep.baltiqadayspa.pl/produkt/powiekszanie-i-korekta-ust/


MIT: Usta po zabiegu zawsze wyglądają nienaturalnie
To najczęściej powielany mit dot. powiększania ust, który w znacznym stopniu wynika z wykonywania zabiegów przez nieuprawnione osoby, bez kwalifikacji. Dawka powinna być dobierana i dostosowana do potrzeb pacjenta oraz do walorów estetycznych. Efekty modelowania ust mogą być związane z ich nawilżeniem, lub delikatnym powiększeniem górnej wargi dla zachowania odpowiednich proporcji.

FAKT: Zabieg nie tylko powiększa, ale i nawilża usta
Podczas zabiegu wstrzykiwany jest w skórę kwas hialuronowy o konsystencji żelowej. Gdy lekarz lub kosmetolog dobiera dawkę kwasy, może skupić się na nieznacznym powiększeniu objętości ust oraz na ich nawilżeniu. W skutek procesu starzenia, usta tracą swoją objętość i są suche oraz lekko zmarszczone - to dla takich powodów, można zdecydować się na zabieg aby podjąć małą walkę z upływającym czasem 😉

MIT: Powiększanie ust jest bolesne
Zabieg ten nie należy do najbardziej przyjemnych, jednakże poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego, który w kilka minut znieczula cały obszar warg, także ogranicza bolesność zabiegu do minimum. Niektóre preparaty mają też w składzie znieczulenie, a jedyne najmniej przyjemne odczucia występują w momencie samego wstrzyknięcia żelu.

FAKT: Efekty powiększania ust nie zostają na zawsze
Powiększanie ust nie jest zabiegiem raz na zawsze. Preparaty wypełniające mają to do siebie, że ulegają stopniowemu wchłanianiu. Średnia trwałość efektu uzyskanego po wypełnieniu kwasem hialuronowym to od 6 do 12 m-cy. Istotnym jest aby pić jak najwięcej wody 😉 efekt jest krótszy np. u tzw. 'palaczy'.

MIT: Wypełniacz w ustach jest wyczuwalny
Jedna z obaw po-zabiegowych pacjentek jest przekonanie, iż wypełniacz będzie wyczuwalny. Prawda jest taka, że preparat szybko wiąże się z tkankami a dodatkowo o równomierne rozprowadzenie kwasu dba kosmetolog wykonujący zabieg. Etapem końcowym jest masaż, który wykonuje lekarz.

MIT: Zabieg służy wyłącznie powiększeniu warg
Nic do końca! Obecnie zabieg ten kojarzony jest tylko z powiększaniem ust, jednakże modelowanie ich jest związane z korygowaniem konturu i wyciągnięciem kącików ust oraz już wcześniej wspomniane nawilżenie. Dlatego też zabieg wskazany jest dla osób z asymetrią.Źródło: Baltiqa Clinic - Baltiqa Day Spa

Wskazania do wykonania zabiegu powiększania i korekcji ust kwasem hialuronowym:– chęć powiększenia ust oraz nadania im pełności– korygowanie asymetrii ust– podniesienie opadających kącików ust– spowolnienie starzenia się ust i okolic– chęć nawilżenia ust, nadania im blasku i kolorytu– redukcja zmarszczek wokół ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym i mało

Jak często myślisz o tym aby zmienić coś w swoim życiu?
Jak często słyszysz od rodziny i znajomych, że powinnaś zmienić swój styl/wizerunek?
Jak często tracisz pewność siebie i zaniżasz swoją samoocenę?
       Nie raz pewnie słyszałaś, że nie ocenia się książki po okładce oraz  'nie szata zdobi człowieka'.
To dobrze! Bo nasze pierwsze wrażenie nie powinno od razu wpływać na ocenianie i postrzeganie drugiego człowieka tylko i wyłącznie przez pryzmat tego, jak wygląda.

Jednakże to w jaki sposób patrzymy na siebie w lustro często wpływa na nasze samopoczucie, samoocenę itd.
Często czujemy się oceniani, wyszydzani, pomijani lub traktowani jak piąte koło u wozu. Wszystko zaczyna się w głowie!
Dlatego też wychodzimy z pomocną dłonią, wskazując Wam odpowiedni kierunek w drodze do budowania pewności siebie i postrzegania siebie jako wartościowej osoby.
Nie raz zdarzyło Ci się oglądać metamorfozy w telewizyjnym show, które nie zawsze były trafione lub zwyczajnie nie wpasowały się w upodobania modelki/modela.
Jak przebiega metamorfoza w naszym salonie?
WYWIAD

Od niego zaczynamy. Zastanów się zatem, czy jesteś w takim momencie życia, że chciałabyś coś zmienić? Czy jesteś gotowa na budowanie nowego wizerunku, który ma mieć swoje korzenie wgłębi Ciebie a nie tylko na zewnątrz?
PROGRAM

Mamy dostępne kilka programów metamorfoz. Który byłby najlepszy dla Ciebie? To zależy od Twoich oczekiwań i naszych spostrzeżeń oraz budżetu, jaki chciałabyś poświęcić na zmiany ku lepszemu.
Pakiet Srebrny 700 zł
Aromatyczno – relaksacyjny masaż pleców
Koloryzacja ze strzyżeniem i modelowaniem – dobrana indywidualnie do kształtu i rysów twarzy + analiza kolorystyczna
Manicure klasyczny/ hybrydowy/ tytanowy
Makijaż dzienny/ wieczorowy połączony z analizą kolorystyczna
Lampka wina
Profesjonalna sesja zdjęciowa
Pakiet Złoty 900 zł
Aromatyczno – relaksacyjny masaż całego ciała
Koloryzacja ze strzyżeniem i modelowaniem – dobrana indywidualnie do kształtu i rysów twarzy + analiza kolorystyczna
Manicure klasyczny/ hybrydowy/ tytanowy
Makijaż dzienny/ wieczorowy połączony z analizą kolorystyczną
Opalanie natryskowe
Lampka wina
Profesjonalna sesja zdjęciowa
Pakiet Diamentowy 1500 zł
Aromatyczno – relaksacyjny masaż całego ciała
Koloryzacja ze strzyżeniem i modelowaniem – dobrana indywidualnie do kształtu i rysów twarzy + analiza kolorystyczna
Manicure klasyczny/ hybrydowy/ tytanowy
Zabieg na twarz dobrany do potrzeb cery
Makijaż dzienny/ wieczorowy połączony z analizą kolorystyczną
Opalanie natryskowe
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – 1 ml
Lampka wina
Profesjonalna sesja zdjęciowa

Jeśli chciałbyś/chciałabyś skorzystać z bezpłatnej konsultacji przed podjęciem decyzji o metamorfozie - napisz w komentarzu 'CHĘTNA' a skontaktujemy się z Tobą 😉

SKLEP ON-LINE
http://bit.ly/2SU3oxr


    Poniżej link do video z naszych pierwszych podstawowych metamorfoz

https://www.youtube.com/watch?v=v8jpOf4UvZk

Czy właśnie przygotowujesz się do ślubu?
Czy zaglądasz w swój planner aby się upewnić, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik?
Czy przez to wszystko zapominasz o swoich potrzebach?

Kto już ma własny ślub za sobą, ten wie ile nerwów, stresów i przygotowań mu towarzyszyło. Znam też takich, którzy po weselu mówili ''Za tydzień mogę barć kolejny ślub''.
Ten ogromnie stresujący czas w szczególności dla kobiet, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, dla których organizacja najważniejszego wydarzenia w życiu to nie lada wyzwanie - to czas gdzie próbujecie sprostać oczekiwaniom swojej rodziny, najbliższych przyjaciół oraz swoim własnym.
W pędzie przygotowań zapominacie o jednej z dwóch najważniejszych osób - czyli o sobie!
Kiedy w planerze już wszystko odhaczyłaś ze swojej Checklisty - postaw na relaks. Oddaj się w ręce specjalistów, którzy zniwelują napięcie, wyeliminują stres i pozwolą Ci w spokoju dotrwać do najważniejszych chwil w Twoim życiu.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno zabiegi, które pozwolą Ci się zrelaksować, ale też usługi związane z wykonaniem ślubnego make-up'u, manicure & pedicure oraz upięcia ślubne. Jesteśmy w stanie zorganizować wszystko w 1 miejscu abyś nie musiała nigdzie dojeżdżać i tracić czasu.
Oto niektóre z zabiegów, jakimi możemy Ci pomóc:

Manicure & Pedicure
Przedłużanie rzęs
Makijaż permanentny
Medycyna estetyczna jak np. modelowanie ust kwasem hialuronowym
Ślubny make'up oraz wieczorowy
Czesanie & Upięcia ślubne


I coś dla duszy & ciała
PRZEDŚLUBNY RELAKS. PAKIET CLASSIC - POWER EFFECT BY REPECHAGE
1H - 140PLN
10-cio etapowy zabieg na twarz silnie nawilżający. Bogaty w witaminy i substancje odżywcze. Doskonale przygotowuje cerę do najważniejszego dnia w życiu.Wino
PRZEDŚLUBNY RELAKS - PAKIET PREMIUM
2,5H - 240PLN
Peeling całego ciała KESSA by RepechageRelaksacyjny masaż masłem SHEABalsam delikatnie brązujący, silnie nawilżającySaunaWino
PAKIET PREMIUM - PRZEDŚLUBNY RELAKS - PAKIET VIP
3H - 290PLN
Peeling całego ciała  by REPECHAGERelaksacyjny masaż częściowy masłem SHEA
 O2XY Infusion Line - Zabieg silnie dotleniający, doskonale przygotowuje cerę do najważniejszego dnia w życiu.
SaunaWino
 
http://baltiqadayspa.pl/
Przeciwwskazania ogólne odnoszą się w zasadzie do każdego zabiegu kosmetycznego:
• rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia na powierzchni skóry, przerwanie ciągłości skóry w miejscu planowania wykonywania zabiegu
• stany zapalne i alergiczne
• stany przedrakowe i rak skóry
• choroby zakaźne - bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze
• alergia na którykolwiek ze składników stosowanego kosmetyku
Jeśli chcesz wykonać zabieg inwazyjny (przerwanie ciągłości naskórka) w przeciwwskazaniach uwzględnij również: ciąża, nowotwory, choroby z autoagresji, cukrzyca, łuszczyca w stanie ostrym, liczne znamiona barwnikowe, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia występujące w polu zabiegowym, świeże blizny, skłonność do keloidów (blizn przerosłych) .
Przeciwwskazania odnoszące się do partii ciała, na którą skierowany jest zabieg:
Dla przykładu pisząc o chorobach zakaźnych wymień te, które dotyczą części ciała, której pielęgnację przeprowadzisz. Manicure: bakteryjna – panokcica wirusowa – brodawki grzybicza - grzybica skóry, drożdżyca lub grzybica paznokci
Zabieg na twarz: bakteryjna – trądzik w s tanie ropnym, figówka wirusowa – opryszczka grzybicza - grzybica skóry Zabieg na ciało: bakteryjna – czyraki, zapalenie mieszków włosowych, róża wirusowa – półpasiec grzybicza – grzybica skóry
Przeciwwskazania związane z Substancjami czynnymi występującymi w zabiegu:
• algi morskie: choroby tarczycy, nadczynność
• olejki eteryczne: astma, katar sienny, przy olejkach fototoksycznych (np. cyt rusowych) – ekspozycja na UV
• kwasy AHA, BHA i PHA: leczenie retinoidami, okres dużego nasłonecznienia, nerwica naczyniowa, egzema, AZS, skłonność do keloidów, fototerapia, uzależnienie od solarium, ciąża
Przeciwwskazania związane z Aparaturą wykorzystywaną w zabiegu:
• elektroterapia (galwan, dar sonval): rozrusznik serca, obecność metalu w polu zabiegowym, niedowłady i porażenia, zaburzenia czucia, gruźlica, ciąża, karmienie piersią, nieuregulowane ci śnienie, implanty w ciele, zaawansowana niewydolność krążenia wieńcowego i obwodowego, zaburzenia czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego, nowotwory
• ultradźwięki (kawitacja, sonoforeza): osteoporoza, niezakończony wzrost kostny u dzieci i młodzieży, niewydolność krążenia, zakrzepowe zapalenie żył, rozrusznik serca, nowotwór, gruźlica, ciąża, obecność metalu w polu zabiegowym, choroby tarczycy
• mikrodermabrazja: skłonność do keloidów, trądzik w stanie ropnym, trądzik różowaty, łuszczyca, znamiona, naczyniaki jamiste
Specyficzne przeciwwskazania
- maska gipsowa, termoaktywna, modelująca: nieżyt górnych dróg oddechowych, trudności w oddychaniu, choroby tarczycy (nie nakładamy na szyję), teleangiektazje, słabe naczynia włosowate, klaustrofobia - maska w zabiegach typu body
- wrapping: choroby nerek, po ekspozycji na UV lub depilacji, epilepsja, żylaki, owrzodzenia podudzi, ciąża, karmienie piersią
- masaż: łamliwość kości, wczesne zmiany pozłamaniowe, owrzodzenie podudzi, zapalenie żył, wady serca, guzki niewiadomego pochodzenia na przebiegu węzłów chłonnych, tętniaki, świeże zakrzepy, nadczynność tarczycy, ekstrakcje zębów, migdałki w s tanie ropnym, menstruacja, stany gorączkowe, ostre stany zapalne, choroba nowotworowa, epilepsja, nadciśnienie tętnicze III i IV s topnia, zakaźne choroby skóry, niewyrównane wady serca, tętniaki naczyniowe, III i IV stadium choroby Bürgera.
-zabiegi na biust : karmienie piersią, ciąża, menstruacja, niewyrównane choroby serca, guzki niewiadomego pochodzenia występujące na przebiegu węzłów chłonnych -woskowanie i pas ta cukrowa: zbyt krótkie włosy, bezpośrednio po ekspozycji na UV lub kąpieli, skóra wrażliwa i skłonna do podrażnień, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi, żylaki, epilepsja, łuszczyca, egzema, zaawansowana ciąża, terapia retinoidami

Kwas hialuronowy, informacje ogólne
Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników tkanek ludzkich. Posiada on zdolność wiązania wody, co sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje co objawia się pierwszymi zmarszczkami i zatarciem gładkiego konturu- pojawiają się tzw. marionetki – opadające kąciki ust i pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe. Niedobory kwasu hialuronowego można  uzupełnić śródskórną, bądź podskórną iniekcją.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na jego miejscowej aplikacji śródskórnej, bądź podskórnej. Kwasem hialuronowym możemy unieść kąciki ust, zlikwidować doliny łez oraz zredukować bruzdy nosowo wargowe. Efekty takie jak wypełnienie, uniesienie i wygładzenie okolicy poddanej zabiegowi są widoczne bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Po upływie kilku dni natomiast widoczny jest pełen efekt polegający nie tylko na spłyceniu zmarszczek ale również na wzroście nawilżenia skóry i jej rozjaśnieniu. Zabiegi z zastosowaniem sprawdzonych , certyfikowanych preparatów nie dają odczynów alergicznych, są bezpieczne. Po iniekcji może wystąpić opuchlizna, która zwykle znika już po kilku godzinach.

Co najmniej tydzień przed wykonaniem zabiegu należy unikać aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz wysokich dawek suplementów witaminy E. Zaleca się również rezygnację z alkoholu na dzień przed zabiegiem.

Po zabiegu delikatnie rozmasowujemy okolicę w którą byl wstrzykniety kwas hialuronowy, przy użyciu specjalnego kremu regenerującego naskórek, ma to na celu odpowiednie ułożenie preparatu w tkance podskórnej. Zaleca się również picie dużych ilości wody, zaś nie jest wskazane spożywanie alkoholu i ekspozycja na działanie promieni słonecznych przez kilka dni po zabiegu. Wysoka temperatura przyśpiesza rozpad kwasu hialuronowego i tym samym skraca czas jego działania.


Efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego uzależniony jest od stanu wyjściowego skóry, preparatu jaki został wstrzyknięty ( nie należy się kierować niską ceną zabiegu!) i oczywiście od doświadczenia specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. Ważne żeby klient i osoba wykonujaca zabieg mieli podobne poczucie estetyki – wtedy oczekiwania co do efektu zabiegu będą zbieżne. Moje klientki, podobnie jak ja cenią sobie naturalny, atrakcyjny wygląd bez efektu maski i nadmiernego przerysowania.

PRZECIWWSKAZANIA:
skłonności do bliznowców
trądzik, opryszczka
choroby skórne wywołane przez paciorkowce
bielactwo lub łuszczyca
niewyrównana cukrzyca
choroba nowotworowa
porfiria, epilepsja
ciąża i okres karmienia piersią
Dolina łez
 
Dlaczego domowe sposoby nie skutkują?
Kolorowe pisma pełne są kosmetycznych porad – okłady z rumianku, plasterki ogórków czy schłodzone w lodzie łyżeczki. Brzmi zachęcająco, niestety to tylko tymczasowe rozwiązania, które pozwolą na chwilowe zdjęcie opuchlizny i poprawę mikrocyrkulacji w drobnych naczyniach krwionośnych w tkance podskórnej wokół oka.
 Tymczasem przyczyn podkrążonego oka należy szukać nieco głębiej. Wraz z upływem lat nasza skóra i mięśnie wiotczeją, a tkanka podskórna zanika. W skutek tych procesów dochodzi do zapadania się okolicy oczodołu i policzków. Skóra pod okiem w okolicy oczodołu zapada się i tworzy zagłębienie biegnące skośnie do policzka. Powstałe zagłębienie przebiega tak samo jak płyną łzy -od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, dlatego też nazywane jest „doliną łez". Opisane zagłębienia sprawiają, że twarz nabiera bardzo smutnego i przygnębionego wyglądu. Dzięki prostym i szybkim zabiegom medycyny estetycznej można w łatwy sposób odjąć sobie lat i przywrócić promienne spojrzenie

Zabieg jest bardzo krótki, trwa około 20 minut. Podczas zabiegu w linię zagłębienia wstrzykuje się kwas hialuronowy, naturalną substancję odpowiedzialną za nawilżenie, napięcie i jędrność skóry. Preparat

2