Kosmetyka twarzy

Czy odżywki do rzęs rzeczywiście działają?
W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam MITY I FAKTY o zawartości odżywek do rzęs. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania:


Dlaczego rzęsy wypadają?
Pierwsza odżywka do rzęs.
Bimatoprost - kontrowersyjny składnik odżywek.
Czy bimatoprost jest hormonem?
Niebezpieczne produkty.

W dzisiejszej dobie internetu krąży w sieci bardzo dużo mitów na temat zawartości odżywek do rzęs. Co jest prawdą a co nie?
Weź do ręki ciepłą kawę i rozsiądź się wygodnie. 🙂


Zacznijmy o tego, dlaczego naszego rzęsy wypadają. Jest to spowodowane ogólnoustrojowymi i miejscowymi infekcjami. Rzęsy mogą masowo wypadać w przypadku zapalenia brzegów powiek. Po wyleczeniu zapalenia warto stosować odżywki i stymulatory wzrostu o sprawdzonym, bezpiecznym składzie. Który to ten "bezpieczny skład?" Taki, który podlega procesowi kontroli obowiązującym w UE. W UE wymagany proces kontroli produktów trafiających na rynek.
Jak myślisz, kiedy pojawiła się pierwsze odżywka do rzęs? Tutaj Cię zdziwię, bo stosunkowo niedawno weszła na rynek!
Pierwsza odżywka do rzęs pojawiła się w roku 2006 ! Okulista Michael Brinkenhoff, opracował i opatentował ten produkt z myślą o swojej małżonce. Wówczas jego żona chorowała na raka, a on chciał aby ukochana poczuła się lepiej. "Wynalazek" lekarza stał się inspiracją wielu rozwiązań w dziedzinie kosmetologii i zapoczątkował prawdziwy boom na odżywki. Produkt stał się symbolem osób chorych na raka, które utraciły naturalne rzęsy i brwi.
Bimatoprost -kontrowersyjny składnik odżywek. Dlaczego?
Bimatoprost w czystej postaci znajduje się w lekach na jaskrę. Jednak w wysokiej jakości odżywkach znajdziemy substancję wyodrębnioną z bimatoprostu, która ma zdecydowanie łagodniejsze działanie. Brinkenhoff stworzył skuteczną i bezpieczną recepturę, która przechodziła wiele badań.
Oczywiście pojawia kontrowersyjny składnik nasuwa o wiele więcej pytań, między innymi - Czy jest on hormonem?
To niestety kolejny krążący mit w internecie. Bimatoprost nie jest hormonem i nie oddziałowuje na gospodarkę hormonalną. Jest to cytokina, rodzaj białka. Substancja ta nie możliwości wywołania stanów zapalnych oka, powieki ani całego organizmu. Nawet czysty bimatoprost nie kumuluje się w organiźmie. Przy użyciu leku na jaskrę działania niepożądane to zmiaa koloru tęczówki - wypreparowana pochodna w tak małym stężeniu nie jest w stanie tego wywołać.
Niebezpieczne produkty na rynku? Jakie to są?
W dzisiejszych czasach podrabianie produktów jest niestety na porządku dziennym. Produkty pochodzenia nie wiadomego to takie, których produkcja zlokalizowana jest poza UE, czyli USA lub Azja. Oznacza to, że produkty nie muszą przechodzić oceny bezpieczeństwa oraz nie podlegają żadnym procesom kontroli obowiązującym w Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że podrabianie produktów jest przestępstwem, a korzystanie z produktów z niepewnego źródła stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.


Spodobał Ci się dzisiejszy post?

Zostaw komentarz!

Magda

Cera naczyniowa
Kochani , tak jak zapowiadaliśmy nasz pierwszy artykuł będzie dotyczył Planera Kosmetycznego na  rok 2021  uwzględniając osoby z cerą naczyniową na przykładzie naszej Klientki Pani Doroty.
Czyli rozpisaliśmy wszystko dokładnie co w jakiej porze roku należy robić z buzią aby naczynka zniknęły raz na zawsze. I czy to wogóle jest możliwe?
Całoroczny plan pielęgnacyjny to jedyna słuszna metoda na rozprawienie się z problemem.   Nie ma cudownych specyfików ,ani cudownych zabiegów , które w ciągu miesiąca zniwelują nam pajączki.
Liczy się systematyczna roczna praca. Aż roczna i tylko roczna . Na  końcu artykuły przedstawiamy zdjęcie Pani Doroty, która rok czasu zmagała się z naczyniami pod okiem  naszego kosmetologa . Efekty rewelacyjne widać gołym okiem.
Wszystkie nasze artykuły będą przedstawiały realne, żywe osoby i ich historię.
Dzisiejsza historia dotyczy Pani Doroty lat 34, która od okresu dojrzewania borykała się z problemem naczynek. Oczywiście starała się walczyć z tym problemem ale jak widać z marnym skutkiem. Testowała kosmetyki, testowała zabiegi ale nic nie  pomagało. Pani Dorocie marzyło się aby mogła któregoś dnia wyjść  z domu bez podkładu i mieć piękna jednolitą cerę.
Nasz kosmetolog Marta rozpisała dla Pani Doroty roczny plan kuracji.
A poniżej zdjęcie Pani Doroty przed rozpoczeciem kuracji.

Poniże przedstawimy co dokładnie robiła , na jakie zabiegi udała się wiosną, na jakie latem , a co zrobiła jesienią i zimą. Tylko taka całoroczna pielęgnacja pomoże w zwalczeniu problemy . Warto już dzisiaj zaplanować sobie razem ze swoim kosmetologiem jakie zabiegi będziecie wykonywać i kiedy oraz jaką pielęgnację domową stosować i jak.
Jeżeli nie macie jeszcze swojego kosmetologa a jesteście z Trójmiasta to oczywiście zapraszamy do naszych placówek BALTIQA DAY SPA. A jeżeli mieszkacie w głębi Polski to na pewno nasz planer pomoże Wam wybrać kosmetologa profesjonalnego , który pomoże a nie zaszkodzi.
 

A więc zaczynamy 🙂
Pielęgnacja cery naczyniowej powinna być bardzo lekka i delikatna. Zabrania się jakiegokolwiek szorowania, intensywnego pocierania czy narażania na skrajnie wysoką i niską temperaturę.
Do mycia twarzy zaleca się używania pianki lub mleczka o łagodnym składzie, zawierających np. aloes, rumianek, probiotyki, witaminę E.
Ważnym i często zapominanym elementem jest tonizacja skóry po kontakcie z wodą. Skóra naczyniowaz natury jest bardzo napięta i ściągnięta, więc w celu likwidacji tego efektu idealnie sprawdzi się tonik. Przywróci on naturalne pH skóry, zredukuje uczucie ściągnięcia, doczyści i odświeży.
Istotne jest również aplikowanie serum na twarz. Serum jest produktem najbardziej skoncentrowany spośród wszystkich dostępnych kosmetyków- ma najwięcej składników aktywnych i to on robi „największą robotę”. Najlepiej mieć serum zarówno na dzień, jak i na noc, ponieważ cera ta potrzebuje intensywnego odżywienia.  Nocna pielęgnacja jest najważniejsza, bo to właśnie w nocy nasza skóra rozpulchnia się, przybiera wyższa temperaturę, a co za tym idzie, jest bardziej chłonna na składniki aktywne.  Serum na noc powinno mieć cięższą konsystencję, bardziej tłustą. Taka konsystencja świadczy o ilości rozpuszczonych w nim witamin- należy pamiętać, że większość drogocennych składników rozpuszcza się tylko w tłuszczach. Serum na dzień powinno mieć lżejszą konsystencję, mniej tłustą, aby można było swobodnie zaaplikować makijaż, bez ryzyka zważenia się produktów oraz nadmiernego wyświecenia twarzy.
Kolejnym ważnym elementem jest regularne wykonywanie peelingów, raz w tygodniu. Do cery naczyniowej przeznaczone są peelingi enzymatyczne.

2