Kosmetyka twarzy

Cera naczyniowa
Kochani , tak jak zapowiadaliśmy nasz pierwszy artykuł będzie dotyczył Planera Kosmetycznego na  rok 2021  uwzględniając osoby z cerą naczyniową na przykładzie naszej Klientki Pani Doroty.
Czyli rozpisaliśmy wszystko dokładnie co w jakiej porze roku należy robić z buzią aby naczynka zniknęły raz na zawsze. I czy to wogóle jest możliwe?
Całoroczny plan pielęgnacyjny to jedyna słuszna metoda na rozprawienie się z problemem.   Nie ma cudownych specyfików ,ani cudownych zabiegów , które w ciągu miesiąca zniwelują nam pajączki.
Liczy się systematyczna roczna praca. Aż roczna i tylko roczna . Na  końcu artykuły przedstawiamy zdjęcie Pani Doroty, która rok czasu zmagała się z naczyniami pod okiem  naszego kosmetologa . Efekty rewelacyjne widać gołym okiem.
Wszystkie nasze artykuły będą przedstawiały realne, żywe osoby i ich historię.
Dzisiejsza historia dotyczy Pani Doroty lat 34, która od okresu dojrzewania borykała się z problemem naczynek. Oczywiście starała się walczyć z tym problemem ale jak widać z marnym skutkiem. Testowała kosmetyki, testowała zabiegi ale nic nie  pomagało. Pani Dorocie marzyło się aby mogła któregoś dnia wyjść  z domu bez podkładu i mieć piękna jednolitą cerę.
Nasz kosmetolog Marta rozpisała dla Pani Doroty roczny plan kuracji.
A poniżej zdjęcie Pani Doroty przed rozpoczeciem kuracji.

Poniże przedstawimy co dokładnie robiła , na jakie zabiegi udała się wiosną, na jakie latem , a co zrobiła jesienią i zimą. Tylko taka całoroczna pielęgnacja pomoże w zwalczeniu problemy . Warto już dzisiaj zaplanować sobie razem ze swoim kosmetologiem jakie zabiegi będziecie wykonywać i kiedy oraz jaką pielęgnację domową stosować i jak.
Jeżeli nie macie jeszcze swojego kosmetologa a jesteście z Trójmiasta to oczywiście zapraszamy do naszych placówek BALTIQA DAY SPA. A jeżeli mieszkacie w głębi Polski to na pewno nasz planer pomoże Wam wybrać kosmetologa profesjonalnego , który pomoże a nie zaszkodzi.
 

A więc zaczynamy 🙂
Pielęgnacja cery naczyniowej powinna być bardzo lekka i delikatna. Zabrania się jakiegokolwiek szorowania, intensywnego pocierania czy narażania na skrajnie wysoką i niską temperaturę.
Do mycia twarzy zaleca się używania pianki lub mleczka o łagodnym składzie, zawierających np. aloes, rumianek, probiotyki, witaminę E.
Ważnym i często zapominanym elementem jest tonizacja skóry po kontakcie z wodą. Skóra naczyniowaz natury jest bardzo napięta i ściągnięta, więc w celu likwidacji tego efektu idealnie sprawdzi się tonik. Przywróci on naturalne pH skóry, zredukuje uczucie ściągnięcia, doczyści i odświeży.
Istotne jest również aplikowanie serum na twarz. Serum jest produktem najbardziej skoncentrowany spośród wszystkich dostępnych kosmetyków- ma najwięcej składników aktywnych i to on robi „największą robotę”. Najlepiej mieć serum zarówno na dzień, jak i na noc, ponieważ cera ta potrzebuje intensywnego odżywienia.  Nocna pielęgnacja jest najważniejsza, bo to właśnie w nocy nasza skóra rozpulchnia się, przybiera wyższa temperaturę, a co za tym idzie, jest bardziej chłonna na składniki aktywne.  Serum na noc powinno mieć cięższą konsystencję, bardziej tłustą. Taka konsystencja świadczy o ilości rozpuszczonych w nim witamin- należy pamiętać, że większość drogocennych składników rozpuszcza się tylko w tłuszczach. Serum na dzień powinno mieć lżejszą konsystencję, mniej tłustą, aby można było swobodnie zaaplikować makijaż, bez ryzyka zważenia się produktów oraz nadmiernego wyświecenia twarzy.
Kolejnym ważnym elementem jest regularne wykonywanie peelingów, raz w tygodniu. Do cery naczyniowej przeznaczone są peelingi enzymatyczne.

2