Cera naczyniowa
Kochani , tak jak zapowiadaliśmy nasz pierwszy artykuł będzie dotyczył Planera Kosmetycznego na rok 2021 uwzględniając osoby z cerą naczyniową na przykładzie naszej Klientki Pani Doroty.
Czyli rozpisaliśmy wszystko dokładnie co w jakiej porze roku należy robić z buzią aby naczynka zniknęły raz na zawsze. I czy to wogóle jest możliwe?
Całoroczny plan pielęgnacyjny to jedyna słuszna metoda na rozprawienie się z problemem. Nie ma cudownych specyfików ,ani cudownych zabiegów , które w ciągu miesiąca zniwelują nam pajączki.
Liczy się systematyczna roczna praca. Aż roczna i tylko roczna . Na końcu artykuły przedstawiamy zdjęcie Pani Doroty, która rok czasu zmagała się z naczyniami pod okiem naszego kosmetologa . Efekty rewelacyjne widać gołym okiem.
Wszystkie nasze artykuły będą przedstawiały realne, żywe osoby i ich historię.
Dzisiejsza historia dotyczy Pani Doroty lat 34, która od okresu dojrzewania borykała się z problemem naczynek. Oczywiście starała się walczyć z tym problemem ale jak widać z marnym skutkiem. Testowała kosmetyki, testowała zabiegi ale nic nie pomagało. Pani Dorocie marzyło się aby mogła któregoś dnia wyjść z domu bez podkładu i mieć piękna jednolitą cerę.
Nasz kosmetolog Marta rozpisała dla Pani Doroty roczny plan kuracji.
A poniżej zdjęcie Pani Doroty przed rozpoczeciem kuracji.
Poniże przedstawimy co dokładnie robiła , na jakie zabiegi udała się wiosną, na jakie latem , a co zrobiła jesienią i zimą. Tylko taka całoroczna pielęgnacja pomoże w zwalczeniu problemy . Warto już dzisiaj zaplanować sobie razem ze swoim kosmetologiem jakie zabiegi będziecie wykonywać i kiedy oraz jaką pielęgnację domową stosować i jak.
Jeżeli nie macie jeszcze swojego kosmetologa a jesteście z Trójmiasta to oczywiście zapraszamy do naszych placówek BALTIQA DAY SPA. A jeżeli mieszkacie w głębi Polski to na pewno nasz planer pomoże Wam wybrać kosmetologa profesjonalnego , który pomoże a nie zaszkodzi.
A więc zaczynamy 🙂
Pielęgnacja cery naczyniowej powinna być bardzo lekka i delikatna. Zabrania się jakiegokolwiek szorowania, intensywnego pocierania czy narażania na skrajnie wysoką i niską temperaturę.
Do mycia twarzy zaleca się używania pianki lub mleczka o łagodnym składzie, zawierających np. aloes, rumianek, probiotyki, witaminę E.
Ważnym i często zapominanym elementem jest tonizacja skóry po kontakcie z wodą. Skóra naczyniowa
z natury jest bardzo napięta i ściągnięta, więc w celu likwidacji tego efektu idealnie sprawdzi się tonik. Przywróci on naturalne pH skóry, zredukuje uczucie ściągnięcia, doczyści i odświeży.
Istotne jest również aplikowanie serum na twarz. Serum jest produktem najbardziej skoncentrowany spośród wszystkich dostępnych kosmetyków- ma najwięcej składników aktywnych i to on robi „największą robotę”. Najlepiej mieć serum zarówno na dzień, jak i na noc, ponieważ cera ta potrzebuje intensywnego odżywienia. Nocna pielęgnacja jest najważniejsza, bo to właśnie w nocy nasza skóra rozpulchnia się, przybiera wyższa temperaturę, a co za tym idzie, jest bardziej chłonna na składniki aktywne. Serum na noc powinno mieć cięższą konsystencję, bardziej tłustą. Taka konsystencja świadczy o ilości rozpuszczonych w nim witamin- należy pamiętać, że większość drogocennych składników rozpuszcza się tylko w tłuszczach. Serum na dzień powinno mieć lżejszą konsystencję, mniej tłustą, aby można było swobodnie zaaplikować makijaż, bez ryzyka zważenia się produktów oraz nadmiernego wyświecenia twarzy.
Kolejnym ważnym elementem jest regularne wykonywanie peelingów, raz w tygodniu. Do cery naczyniowej przeznaczone są peelingi enzymatyczne. Z racji na jej delikatności zabrania się wykonywania peelingów ziarnistych. Przyczynią się one jedynie do pogorszenia stanu skóry. Peeling enzymatyczny w sposób delikatny rozpuszcza martwy naskórek, bez konieczności pocierania. Dzieje się to za pomocą enzymów- papainy
z papai i bromelainy z ananasa. Taki peeling aplikujemy na 10-20 min, po czym zwilżamy dłonie wodą
i wykonujemy na nim delikatny masaż.
Oprócz peelingu enzymatycznego zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego. On również posiada bardzo delikatnie działanie. Za pomocą ultradźwięków i wibracji rozbija martwy naskórek, bez konieczności pocierania. Różni się od peelingu enzymatycznego przede wszystkim działaniem oraz tym, że lepiej sprawdza się w przypadku skóry nadwrażliwej. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie urządzenia oraz wody lub toniku. Peeling kawitacyjny wykazuje również działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. W przypadku skóry nadwrażliwej peeling enzymatyczny może ją jednak nieco podrażnić, ze względu na zawartość niskiego stężenia kwasów owocowych. Peeling kawitacyjny jest po prostu alternatywą dla peelingu enzymatycznego.
I to właśnie wszystko miała zapisana nasza klientka . Ponieważ my pracujemy na dwóch firmach na włoskiej firmie BIOLINE oraz na polskiej firmie CLOCHE, tych właśnie kosmetyków używała klientka do pielęgnacji domowej.
Wszystkie kosmetyki są dostępne w naszym sklepie www.sklep.baltiqadayspa.pl
Wiosna
W tym okresie dobrze sprawdzi się pielęgnacja zawierająca witaminę C. Z racji, iż wiosną jest większe natężenie promieniowania słonecznego, nie zaleca się wykonywania intensywnych i złuszczających zabiegów. Jednym z delikatniejszych zabiegów jest właśnie zabieg z aktywną witaminą C.
Witamina ta ma podobne działanie do kwasu azelainowego, natomiast jest delikatniejsza w działaniu. Posiada właściwości rozjaśniające, uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. Przyczynia się również do zwiększenia jędrności i gęstości skóry, co w pielęgnacji cery naczyniowej jest niezwykle ważne- te dwa czynniki mają znaczący wpływ na naczynka. Im skóra jest mniej elastyczna, tym większe prawdopodobieństwo ich dalszego pękania.
Nie piszemy dokładnie jakim zabiegom poddała się nasza klientka, ponieważ nie wszystkie gabinety pracują na firmie BIOLINE, a ważne aby był to zabieg który zawiera wymienione przez nas składniki. Oczywiście jeżeli chcecie znać dokładne nazwy zabiegów i kosmetyków do pielęgnacji domowej , napiszcie chcę w komentarzu, a my prześlemy Wam dokładną rozpiskę. 🙂
Lato
W przypadku cery naczyniowej niezwykle ważna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Tak naprawdę jest to ważne w przypadku każdego typu skóry, natomiast cera naczyniowa jest najbardziej podatna na słońce, gdyż jest bardzo cienka i delikatna. Po opalaniu bardzo szybko powstaje na niej rumień cieplny, który powoduje bardzo szybkie pękanie naczynek. Zaleca się więc stosowanie kremów zawierających filtr 50 SPF oraz zakrywanie twarzy nakryciem głowy.
Z racji tego, że w ciągu dnia cera ta jest wystawiona na niesprzyjające jej warunki, warto maksymalnie wykorzystać noc na jej regenerację. Zbawiennym rozwiązaniem może okazać się 10 dniowa kuracja nocna witaminą C. Zabieg ten polega na aplikacji serum z witaminą C przez 10 dni, na noc, po ówczesnym oczyszczeniu i stonizowaniu skóry.
W pielęgnacji gabinetowej najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju zbiegi łagodzące, polegające na wykonaniu peelingu, aplikacji serum oraz maski. W celu ukojenia rewelacyjnie sprawdzi się również wykonanie maski algowej. Posiada ona silne właściwości wyciszające, redukujące rumień. Maska ta jest także bardzo chłodna, co przynosi ulgę podrażnionej słońcem skórze.
Jesień
W tym okresie możemy pomału włączać do pielęgnacji gabinetowej kwasy. W tym okresie nie możemy sobie jeszcze pozwolić na pełne złuszczanie, natomiast możemy wykorzystać ten czas na przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji gabinetowej. W tym przypadku dobrze sprawdzi się powrót do kwasu azelainowego oraz czystej postaci witaminy C. Ona również posiada delikatne działanie złuszczające, co przyczynia się do lepszego wchłaniania składników aktywnych.
Tak wyglądała buzia Pani Doroty po 7 miesiącach leczenia. Widać jak drastycznia zmniejszył się obszar naczyniowy. Nos właściwie został po tych 7 miesiącach zaleczony, a policzek znacznie rozjaśnił się.
Zima
W okresie zimowym warto intensywnie popracować nad kondycją cery. Gdy nasza skóra została już przygotowana na głębsze złuszczanie, warto pokusić się o zabieg z retinolem i witaminą C. Zabiegiem zawierającym te dwa składniki jest Retix C. Polega on na aplikacji ampułki z wysokim stężeniem witaminy C oraz maski z retinolem. Efektem tego zabiegu jest przede wszystkim rozjaśnienie skóry i stymulacja do regeneracji. Retinol posiada również silne działanie przeciwstarzeniowe.
Kwasem, który może być wykonany w tym okresie jest kwas mlekowy. Posiada on silne działanie nawilżające i, mimo wysokiego stężenia, może być używany przez osoby o wrażliwej skórze. Kwas ten jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez skórę i, nie powodując podrażnień, zmiękcza i uelastycznia skórę.
Kolejnym zimowym zabiegiem skierowanym do pielęgnacji cery naczyniowej jest zastosowanie zabiegów
z kwasem azelainowym. Posiada on właściwości przeciwzapalne, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając ich dalszym pękaniem. Działa także rozjaśniająco, dzięki czemu zaczerwienienia są mniej widoczne. Ilość zabiegów jest również zależna od ilości popękanych naczynek, natomiast zaleca się wykonanie co najmniej 3-4 zabiegi w odstępie 1-1,5 tyg.
Warto o tej porze roku wykonać także elektrokoagulację. Polega ona na trwałym zamknięciu naczynek za pomocą prądu o niskim natężeniu. Do uzyskania satysfakcjonującego efektu zazwyczaj wykonuje się 2-3 zabiegi, natomiast jest to zależne od ilości pękniętych naczynek.
A tak wygląda cera naczyniowa po rocznym leczeniu 🙂
Lewe zdjęcie przed leczeniem , prawe po zakończeniu leczenia 🙂
Poniżej kilka słów od naszej klientki
” Tylko te osoby , które walczą z cerą naczyniową wiedzą , jakie to jest męczące i uciążliwe. Zaufałam Pani Marcie z Baltiqa Day Spa, która namówiła mnie na roczną kurację pod jej okiem. Na początku sceptycznie do tego podchodziłam bo moich prób wcześniej było dużo, w innych gabinetach lub na własną rękę. Muszę się jednak przyznać sama przed sobą , że moja praca wcześniej nie była systematyczna. Zawzięłam się jednak w 2020 roku i postanowiłam, że w nowy 2021 wejdę bez czerwonej buzi. I udało się 🙂 Nie wiem czy to efekt akurat tych zabiegów, czy składników, czy mojej systematyczności, ale efekt jest powalający, a ja jestem bardzo szczęśliwa”
Poniżej możecie pobrać cały tekst w formie PDF
Oraz pobrać tabelkę, gdzie możecie dokładnie rozpisać sobie zabiegi na każdą porę roku.
Jest jedna tabelka , wydrukujcie ją 4 razy i na każdej wpiszcie inną porę roku.
Zapraszamy do komentowania i podzielenia się z nami swoją opinią na temat pielęgnacji skóry naczyniowej. Spośród wszystkich komentarzy 7 lutego wylosujemy jedną osobę, która otrzyma od nas voucher na zabieg dedykowany właśnie cerze naczyniowej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!