Czy odżywki do rzęs rzeczywiście działają?

Czy odżywki do rzęs rzeczywiście działają?

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam MITY I FAKTY o zawartości odżywek do rzęs. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania: 

  1. Dlaczego rzęsy wypadają?
  2. Pierwsza odżywka do rzęs.
  3. Bimatoprost – kontrowersyjny składnik odżywek.
  4. Czy bimatoprost jest hormonem?
  5. Niebezpieczne produkty.

W dzisiejszej dobie internetu krąży w sieci bardzo dużo mitów na temat zawartości odżywek do rzęs. Co jest prawdą a co nie? 

Weź do ręki ciepłą kawę i rozsiądź się wygodnie. 🙂

 

Zacznijmy o tego, dlaczego naszego rzęsy wypadają. Jest to spowodowane ogólnoustrojowymi i miejscowymi infekcjami. Rzęsy mogą masowo wypadać w przypadku zapalenia brzegów powiek. Po wyleczeniu zapalenia warto stosować odżywki i stymulatory wzrostu o sprawdzonym, bezpiecznym składzie. Który to ten „bezpieczny skład?” Taki, który podlega procesowi kontroli obowiązującym w UE. W UE wymagany proces kontroli produktów trafiających na rynek. 

Jak myślisz, kiedy pojawiła się pierwsze odżywka do rzęs? Tutaj Cię zdziwię, bo stosunkowo niedawno weszła na rynek!

Pierwsza odżywka do rzęs pojawiła się w roku 2006 ! Okulista Michael Brinkenhoff, opracował i opatentował ten produkt z myślą o swojej małżonce. Wówczas jego żona chorowała na raka, a on chciał aby ukochana poczuła się lepiej. „Wynalazek” lekarza stał się inspiracją wielu rozwiązań w dziedzinie kosmetologii i zapoczątkował prawdziwy boom na odżywki. Produkt stał się symbolem osób chorych na raka, które utraciły naturalne rzęsy i brwi. 

Bimatoprost –kontrowersyjny składnik odżywek. Dlaczego?

Bimatoprost w czystej postaci znajduje się w lekach na jaskrę. Jednak w wysokiej jakości odżywkach znajdziemy substancję wyodrębnioną z bimatoprostu, która ma zdecydowanie łagodniejsze działanie. Brinkenhoff stworzył skuteczną i bezpieczną recepturę, która przechodziła wiele badań. 

Oczywiście pojawia  kontrowersyjny składnik nasuwa o wiele więcej pytań, między innymi – Czy jest on hormonem?

To niestety kolejny krążący mit w internecie.  Bimatoprost nie jest hormonem i nie oddziałowuje na gospodarkę hormonalną. Jest to cytokina, rodzaj białka. Substancja ta nie możliwości wywołania stanów zapalnych oka, powieki ani całego organizmu. Nawet czysty bimatoprost nie kumuluje się w organiźmie. Przy użyciu leku na jaskrę działania niepożądane to zmiaa koloru tęczówki – wypreparowana pochodna w tak małym stężeniu nie jest w stanie tego wywołać.

Niebezpieczne produkty na rynku? Jakie to są?

W dzisiejszych czasach podrabianie produktów jest niestety na porządku dziennym. Produkty pochodzenia nie wiadomego to takie, których produkcja zlokalizowana jest poza UE, czyli USA lub Azja. Oznacza to, że produkty nie muszą przechodzić oceny bezpieczeństwa oraz nie podlegają żadnym procesom kontroli obowiązującym w Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że podrabianie produktów jest przestępstwem, a korzystanie z produktów z niepewnego źródła stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. 

 

Spodobał Ci się dzisiejszy post?

Zostaw komentarz!

Magda

Kilka słów o Magda

Założyciel i obecny właściciel trójmiejskiej sieci spa hotelowych BALTIQA DAY SPA. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.