Czy antyprespiranty zawierają substancje rakotwórcze?

Każda z nas albo przynajmniej większość używa antyprespirantu. Właściwie to chyba nie wyobrażamy sobie już życia bez tego produktu. Stał się on dla nas tak samo popularny jak szampon czy żel pod prysznic. I nic w tym dziwnego, chroni nas przed potem, przed brzydkim zapachem i po prostu wpływa na komfort życia.

Ale jest też jeszcze druga strona medalu.

Co jeżeli Ci powiem, że Twój antyprespirant może powodować raka piersi ?

Przestudiowałam ten temat bardzo dogłębnie i dzisiaj chciałam z Wami porozmawiać właśnie na temat naszego zdrowia.

Dezodorant a antyprespirant.

Te dwa określenia są ze sobą mylnie utożsamiane. Pomiędzy dezodorantem a antyprespirantem et istnieje wielka różnica. Są to dwa skrajnie różne kosmetyki. I już wyjaśniam dlaczego.

Dezodoranty są produktami odświeżającymi, opartymi głównie na składnikach pochłaniających wilgoć, niwelują przykry zapach i działają antybakteryjnie.

Jednak dezodorantów w spray unikajcie jak ognia. Często zawierają Disodium EDTA, który w tej formie jest bardzo szkodliwy.

Lepszym wyborem będą te w kulce. Najważniejsze jest jednak dla nas, że dezodorant nie niweluje pocenia się. Ich zadaniem jest zniwelowanie przykrego zapachu, i zapewnienie świeżości ale bez naruszenia gruczołów potowych, czyli nie ingeruje w nasze naturalne procesy pocenia się.

Antyprespirant stoi w opozycji do dezodorantu, ponieważ jego kluczową funkcją jest blokowanie pocenia się. Głównym składnikiem tego typu produktu są sole aluminium, ( Sól aluminium w INCI oznaczona jest jako : aluminium, Chlorohydrante.) o których za chwilkę powiem więcej . Antypr4espiranty zwężają lub blokują gruczoły potowe dzięki czemu potu jest bardzo mało albo wcale.

Tak jak napisałam wyżej głównym składnikiem tego typu produktów są sole aluminium, które jak się okazuje mogą stanowić poważnego zagrożenie dla naszego zdrowia.

SOLE ALUMINIUM czy są naprawdę szkodliwe

Już sam fakt ingerencji w naturalne procesy zachodzące w organizmie powinien nam dać do myślenia. Pocenie się jest tak samo biologicznym zjawiskiem co wzrost włosków czy miesiączkowanie u kobiet.

Wyobraźcie sobie , że przez stymulację zaczynacie te procesy blokować, Chyba każda z nas ma świadomość, że prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu.

Jakiś czas temu w Anglii przeprowadzono badania wśród kobiet chorujących na raka piersi, okazało się, że w ich przypadku występuje kumulacja soli aluminium, która odłożyła się bezpośrednio w tkankach piersiowych. Niestety na sole aluminium jesteśmy narażeni też w innych produktach takich jak folia do pakowania żywności czy butelki plastikowe. I o ile te produkty możemy zastąpić to nasuwa się pytanie czym zastąpimy antyprespirant.

I to jest największy problem gdyż osoby które maja na względzie badania przeprowadzone w Anglii i nie chą podejmować ryzyka ze stosowaniem antyprespirantu, często nie mają pojęcia po co sięgnąć żeby jednocześnie nie czuć dyskomfortu i zapewnić sobie świeżość przez cały dzień.

Ja mam dla Was rozwiązanie, a mianowicie preparat firmy FOREVER aloe vera SHIELD

Ten produkt absolutnie nie zawiera Soli Aluminium.

Jest tutaj duża zawartość aloesu ale również sody.

Soda jest doskonałą alternatywą dla soli aluminium.. Jest ona nieorganicznym związkiem, który pozyskiwany jest z węglanu sodu, a ten z tradycyjnej soli lub wody morskiej. Stosowanie tego dezodorantu nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi dla organizmu.

Dezodoranty, które zawierają sama sodę mogą wywoływać pieczenie u osób wrażliwych. Ale my tutaj mamy dużą zawartość aloesu , który łagodzi efekty pieczenia dzięki czemu używanie tego produktu jest przyjemne i skuteczne.

Aloes ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne a przy tym oczyszcza doskonale. Soda natomiast ochłania nadmiar wilgoci. Co ciekawe jest ona w pełni biodegradowalna..

Ten produkt jest więc znakomitą alternatywa dla tradycyjnych antyprespirantów.

I nie kosztuje miliony 🙂

Mam dla 20 pierwszych osób które skomentują nasz artykuł niespodziankę.

Tą niespodzianka jest rabat 20% na zakup dezodorantu ALOE VERA SHIELD w sztyfcie !!!!!!!!!!

Jak skomentujesz nasz artykuł otrzymasz od nas kod rabatowy z linkiem do zakupu produktu .

Myślę że jest to rewelacyjna oferta, gdyż przy jednoczesnym uczuciu świeżości przez cały dzień mamy zdrowy organizm 🙂 A jak wiadomo nasze zdrowie jest najwyższą wartością.

 

Kilka słów o Magda

Założyciel i obecny właściciel trójmiejskiej sieci spa hotelowych BALTIQA DAY SPA. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.